Oboje. Sedež podjetja, skladišče in fizična trgovina se nahajajo v IOC Trzin, Blatnica 8, kjer lahko nakup opravite tudi brez predhodnega spletnega naročila. V trgovini imamo razstavljene nekatere artikle, katere si lahko pred nakupom tudi fizično pogledate in povprašate za nasvet prodajalca.
Seveda, pri nas lahko plačate na več možnih načinov -> z gotovino, s kreditno ali plačilno kartico, po predračunu, s Paypal-om, s Kriptovalutami (GoCrypto), po predračunu, po povzetju ali pa imate kot naša stranka (pod določenimi pogoji) tudi omogočen odlog plačila.
Da, plačilo GoCrypto je možno ob osebnem prevzemu v naši poslovalnici na sedežu podjetja, brez dodatnih stroškov.
DA, v postopku registracije na spletni strani vnesete davčno številko podjetja v za to namenjeno polje. Račun bo v tem primeru izstavljen na izbrano podjetje.
DA, pri naročilu nad 60 € + DDV je dostava brezplačna. Za naročila manjša od 60€ + DDV poštnino plača kupec. (Cenik dostave blaga)
Zaloga 10+ -> Artikel je na zalogi v trgovini Tech Trade d.o.o., zaloga pa je večja od 10ih kosov.
Zaloga 1-10 -> Artikel je na zalogi v trgovini Tech Trade d.o.o., prikazuje pa trenutno zalogo artikla (1kos - 10kos).
Zaloga 0 -> Artikla trenutno ni na zalogi. Eno vrstico nižje pa je v tem primeru prikazana predvidena dobava artikla oziroma njegov dobavni rok.
Da, potrudili se bomo da izdelek ki ga iščete najdemo pri naših dobaviteljih. V primeru, da uspemo najti želeni izdelek, vas bomo nemudoma obvestili in vam posredovali vse podrobnosti, vključno s ceno, dobavnim rokom in načinom naročanja.
Seveda, v košarici pri drugem koraku "kliknete" na ikonco »NOV NASLOV«, kamor vpište želeni naslov za dostavo blago. Račun bo narejen na vaše podjetje, dostava pa bo k vaši stranki s priloženo dobavnico brez cen.
S storitvijo Pošte Slovenija Moja dostava - moja izbira pa lahko v zadnjem trenutku spremenite lokacijo in datum dostave paketa, ko je ta že na poti k vam. S SMS-om ali z elektronskim sporočilom boste prejeli povezavo do spletne aplikacije Moja dostava – moja izbira, kjer boste lahko izbirali med različnimi možnostmi dostave. Omenjeno storitev lahko uporabljate pod pogojem, da ste v procesu spletnega nakupa navedli svojo mobilno telefonsko številko ali e-naslov. Več o različnih možnostih dostave in prevzema blaga preko Pošte Slovenije si lahko preberete tukaj.
DA, blago lahko (ob predhodnem plačilu) prevzamete tudi v paketnikih Direct4.me velikosti 40/80/160L, ki so locirani pred trgovino podjetja TechTrade Trzin na naslovu Blatnica 8, 1236 Trzin. Prevzem je mogoč 24/7 kar pomeni, da je blago po prejemu obvestila za prevzem na voljo za prevzem kadarkoli stranka le to želi tudi med vikendom in izven delovnega časa podjetja TechTrade Trzin.
DA, za nas pakete dostavlja Pošta Slovenije, ki večino paketov dostavi že naslednji delovni dan. V kolikor kupec odda naročilo do 15 ure in je naročeno blago na zalogi v celoti, bomo to blago odpremili še isti dan.
Seveda, želje nam lahko napišete na email, nas pokličete ali pa se oglasite v trgovini.
Ne, naše servisne storitve zajemajo le garancijske zahtevke pri nas kupljenih artiklov.
Da, po veljavnem ceniku objavljen na spletni strani pomoč in podpora
Omrežje je sestavljeno iz več povezanih naprav, ki omogočajo prenos podatkov in komunikacijo med seboj. Naprave v omrežju so lahko računalniki, strežniki, tiskalniki, usmerjevalniki, stikala in druge naprave, ki so sposobne prenašati podatke.
Lokalna omrežja (LAN): To so omrežja, ki omogočajo povezovanje naprav znotraj omejenega geografskega območja, kot je pisarna, dom ali podjetje. LAN omrežja omogočajo deljenje virov, kot so datoteke, tiskalniki in internetna povezava, med napravami v omrežju.
Širokopasovna omrežja (WAN): To so omrežja, ki omogočajo povezovanje naprav na večjih geografskih območjih, kot so različna mesta ali države. WAN omrežja uporabljajo infrastrukturo, kot so telefonske linije, optična vlakna ali brezžične povezave, za povezavo med oddaljenimi lokacijami.
Brezžična omrežja (Wi-Fi): Ta omrežja uporabljajo brezžične signale za povezovanje naprav v omrežju.
Wi-Fi omrežja omogočajo mobilnost in brezžično povezljivost naprav, kar omogoča dostop do omrežja na različnih lokacijah znotraj dosega brezžičnega signala.
Usmerjevalniki so naprave, ki usmerjajo promet med omrežij in omogočajo povezovanje z internetom. Omogočajo delitev internetne povezave med napravami v omrežju ter izboljšujejo varnost z izvajanjem požarnih zidov in drugih varnostnih funkcij.
Stikala so naprave, ki omogočajo povezovanje naprav v lokalnem omrežju in prenos podatkov med njimi. Zagotavljajo hitro in učinkovito komunikacijo med napravami z usmerjanjem prometa le do ciljnih naprav.
Dostopne točke se uporabljajo v brezžičnih omrežijh za vzpostavljanje povezave med napravami. Omogočajo brezžičnim napravam, kot so prenosniki, pametni telefoni in tablični računalniki, dostop do omrežja brez potrebe po žični povezavi.
Modem je naprava, ki omogoča povezavo z internetnim ponudnikom preko telefonske linije, kabla ali brezžičnih povezav. Pretvarja digitalne signale naprav v omrežju v signale, ki so združljivi s povezavo, ki jo zagotavlja internetni ponudnik.

Ethernet povezave: Ethernet povezave se uporabljajo za prenos podatkov med napravami v omrežju preko žičnih kablov. Običajne hitrosti Ethernet povezav med napravami so 100 Mbps (megabitov na sekundo), in 1 Gbps (gigabit na sekundo) in 10 Gbps. Novejše tehnologije omogočajo še večje hitrosti, kot so 40 Gbps in 100 Gbps, za zahtevnejše omrežne aplikacije.
Brezžične povezave: Brezžične povezave, kot je Wi-Fi, uporabljajo radijske valove za prenos podatkov med napravami v omrežju. Običajne hitrosti Wi-Fi povezav se razlikujejo glede na standard Wi-Fi, na primer 802.11n, 802.11ac in 802.11ax.
Najpogosteje uporabljeni standardi Wi-Fi, kot so 802.11n, 802.11ac in 802.11ax, dosežejo naslednje hitrosti:
802.11n (Wi-Fi4)
Teoretična hitrost: 300 Mbps do 600 Mbps. Praktična hitrost: Približno 100 Mbps do 200 Mbps.
Ta standard je bil prva večja nadgradnja Wi-Fi standarda in je še vedno precej razširjen v obstoječih napravah. Nudi dobro zmogljivost za večino vsakodnevnih internetnih aktivnosti.
802.11ac (Wi-Fi5)
Teoretična hitrost: 433 Mbps do 1.7 Gbps, Praktična hitrost: Približno 200 Mbps do 1 Gbps 802.11ac je naslednik standarda 802.11n in prinaša višje hitrosti prenosa podatkov. Ta standard je bolj primeren za napredne aplikacije, kot so pretakanje visokokakovostnih videoposnetkov in igranje spletnih iger brez zastojev.
802.11ax (Wi-Fi6)
Teoretična hitrost: 1.2 Gbps do 10 Gbps, Praktična hitrost: Približno 500 Mbps do več Gbps. 802.11ax, znan tudi kot Wi-Fi 6, je najnovejši standard Wi-Fi, ki prinaša izboljšano zmogljivost, večjo kapaciteto in učinkovitost omrežja. Omogoča boljšo izkušnjo pri uporabi več naprav hkrati in je priporočljiv za napredne aplikacije, kot so virtualna resničnost in pametni domovi.
802.11be (Wi-Fi7)
Ta standard omogoča še višje hitrosti, večjo zmogljivost in izboljšano delovanje v gostih omrežijh ter podporo za napredne tehnologije, kot so multipleksiranje z visoko gostoto (MU-MIMO) in 160 MHz kanali.
Stiskanje Rj45 konektorja na kabel je postopek, ki omogoča varno in zanesljivo povezavo med mrežnim kablom in omrežno napravo. Za ta postopek potrebujete klešče za Rj45 konektorje, Rj45 konektor, mrežni kabel, strižnik in stiskalnico.
Postopek
Priprava kabla -> Vzemite mrežni kabel in uporabite ščipalke za kable ali univerzalne klešče, da odstranite približno 2,5 cm zunanjega plašča kabla. Bodite previdni, da ne poškodujete notranjih žic. Ko odstranite zunanji plašč, boste videli štiri pare žic, ki so navadno barvno kodirane.
Ravnanje žic -> Po odstranitvi zunanje plašče upognite žice, da bodo enakomerne in v ravni liniji. Previdno razvrstite žice po njihovi barvi in vrstnem redu, kar bo olajšalo vstavljanje v konektor.
Odrezovanje odvečnih žic -> Če so žice predolge, uporabite ščipalke ali univerzalne klešče, da odrežete odvečen del. Pustite približno 1,5 cm dolžine žic, da boste lahko zanesljivo vstavili konektor.
Vstavljanje žic v konektor -> Vzemite Rj45 konektor in ga primite na koncu kabla, tako da so žice v pravilnem vrstnem redu. Običajen vrstni red žic je: bela-oranžna, oranžna, bela-zelena, modra, bela-modra, zelena, bela-rjava in rjava. Poskrbite, da žice segajo do konca konektorja in da je izolacija žic v celoti vstavljena v konektor.
1 |
---|
Belo-Oranžna |
2 |
Oranžna |
3 |
Belo-Zelena |
4 |
Modra |
5 |
Belo-Modra |
6 |
Zelena |
7 |
Belo-Rjava |
8 |
Rjava |

Stiskanje konektorja -> Ko so žice pravilno vstavljene v konektor, vzemite klešče za Rj45 konektorje. Namestite konektor v odprtino na kleščah in močno stisnite klešče, da se konektor pritrdi na žice. To bo povzročilo, da se zatiči v konektorju prebijejo skozi izolacijo žic in tako vzpostavijo električno povezavo.
Preverjanje povezave -> Po stiskanju konektorja preverite, ali so žice pravilno priključene in če so se zatiči v konektorju pravilno prebili skozi izolacijo. Preverite tudi, ali ni nobene žice, ki bi se iztaknila iz konektorja. To lahko naredite vizualno ali s pomočjo omrežnega testerja.
DisplayPort je standard za digitalno povezavo med računalniki, monitorji in drugimi zasloni. Podpira visoko ločljivost, visoko osveževanje in barvne globine. DisplayPort kabli omogočajo tudi prenos avdio signala. DisplayPort ima prav tako različico USB-C, ki se pogosto uporablja za povezavo prenosnih računalnikov, tablic in pametnih telefonov z zunanjimi zasloni.
DisplayPort 1.1
Je prvotna različica DisplayPort standarda. Omogoča prenos visokokakovostnega videa in avdio signala ter podpira ločljivosti do 2560x1600 slikovnih pik. Ta različica vključuje tudi možnost večkanalnega avdio prenosa in podpira povezavo enega zaslona
DisplayPort 1.2
Predstavlja nadgradnjo prvotne različice. Ta različica omogoča podporo za višje ločljivosti, kot je 4K Ultra HD (3840x2160) pri 60 Hz. Prav tako omogoča povezavo več monitorjev prek enega kabla s tehnologijo MST (Multi-Stream Transport) ter podpira prenos več avdio kanalov visoke ločljivosti
DisplayPort 1.4
Prinaša naprednejše zmogljivosti v primerjavi z različico 1.2. Ta različica omogoča podporo za ločljivosti do 8K (7680x4320) pri 60 Hz ali 4K pri 120 Hz in HDR (High Dynamic Range) Poleg tega prinaša tudi več pasovne širine, kar omogoča večji prenos podatkov in visoko zmogljivost za prikazovanje bogatega vsebine. Vključuje podporo za tehnologijo Display Stream Compression (DSC), ki omogoča stiskanje podatkov za bolj učinkovit prenos.
DisplayPort 2.0
DisplayPort 2.0 je najnovejša različica DisplayPort standarda. Ta različica prinaša izjemne zmogljivosti, vključno z ločljivostmi do 8K pri 120 Hz ali 16K pri 60 Hz. Ločljivosti enega zaslona 16K ( 15360 x 8640 ) pri 60Hz. Ima tudi podporo za HDR, DSC in večkanalni avdio prenos. DisplayPort 2.0 ima bistveno večjo pasovno širino do 80Gbit/s, kar omogoča izjemno visoko zmogljivost in podpira napredne tehnologije, kot je potisna oblika za napredno grafično predstavitev.
HDMI je standardna povezovalna možnost za sodobne avdio-vizualne naprave, kot so televizorji, projektorji, prenosni računalniki in igralne konzole. HDMI kabli omogočajo prenos visoko kakovostnih slik in zvoka ter podporo za ločljivosti, kot so Full HD (1080p), 4K Ultra HD in 8K. HDMI kabli imajo različne različice (1.4, 2.0, 2.1), ki podpirajo različne ločljivosti, HDR, barvne prostore in napredne funkcije.
HDMI 1.4:
(do 1920 x 1080) Podpira ločljivost do 1080p (Full HD) pri 60 slikah na sekundo. Prav tako uvaja možnosti 3D prikaza in Ethernet kanal za omogočanje omrežne povezljivosti med povezanimi napravami.
HDMI 2.0:
(do 3840 x 2160) Podpira ločljivost do 4K (Ultra HD) pri 60 slikah na sekundo. Omogoča tudi prenos barvnega prostora RGB, HDR (High Dynamic Range) za boljše kontraste in barve ter širše barvne spektre. Poleg tega HDMI 2.0 podpira večkanalni zvok z visoko kakovostjo.
HDMI 2.1:
(7680 x 4320 pikslov (8K) pri 60 slikah na sekundo ali 3840 x 2160 pikslov (4K) pri 120 slikah na sekundo). Novejša različica HDMI kabla, ki je bila izdana leta 2017. Ta različica prinaša še večje zmogljivosti. Prav tako podpira širše barvne spektre, dinamični HDR, VRR (Variable Refresh Rate) za gladko igranje iger ter eARC (Enhanced Audio Return Channel) za izboljšan prenos zvoka nazaj v avdio sistem.
DVI je prejšnji standard za digitalno povezavo med računalniki in zasloni. Obstajajo različni tipi DVI priključkov, vključno z DVI-D (samo digitalni), DVI-A (samo analogni) in DVI-I (digitalni in analogni). DVI kabli podpirajo visoko ločljivost, vendar ne omogočajo prenosa avdio signala.
DVI kabel podpira različne ločljivosti, odvisno od njegovega tipa in zmogljivosti povezanih naprav.
Priključek DVI-D (samo digitalni) omogoča prenos visokokakovostnih digitalnih slik in je sposoben podpirati naslednje resolucije:
Single Link DVI-D ima najvišjo podporo resolucije 1920x1200 pri 60 Hz. Ta ločljivost je pogosta pri manjših monitorjih in televizorjih.
Dual Link DVI-D tip DVI kabla ima večjo pasovno širino in je sposoben prenesti višje resolucije. Podpira ločljivosti do 2560x1600 pri 60 Hz. To je pogosta ločljivost pri večjih monitorjih in profesionalnih zaslonih.
Priključek DVI-I (digitalni in analogni) ima enake zmogljivosti kot DVI-D, vendar omogoča tudi prenos analognega signala za združljivost z napravami, ki imajo samo analogni vhod. V praksi se najpogosteje uporablja digitalni signal.
Pozor!! DVI kabel ne podpira ločljivosti višje od 2560x1600 pri 60 Hz. Za večje resolucije, kot je 4K, je priporočljivo uporabiti sodobnejše kable, kot sta HDMI ali DisplayPort, ki imajo večjo pasovno širino za prenos visokih ločljivosti.
VGA je stari analogni standard za povezavo med računalniki in zasloni. VGA kabli so pogosto uporabljeni za starejše računalnike, monitorje in projektorje. VGA omogoča prenos samo slike in ne podpira visokih ločljivosti in kakovosti slike kot digitalni standardi, kot sta HDMI in DisplayPort.
Glavna prednost VGA kabla je njegova široka združljivost. Zaradi svoje analogne narave VGA omogoča povezavo med različnimi napravami, ne glede na njihovo starost ali proizvajalca.
Vendar pa VGA kabel ima omejitve glede ločljivosti in kakovosti slike. Najvišja podprta resolucija je odvisna od kakovosti kabla, dolžine in povezanih naprav, vendar je pogosto omejena na 1920x1080 (Full HD) pri nižjih osveževalnih frekvencah.
VGA kabel prenaša analogne signale, kar pomeni, da lahko pride do izgube kakovosti slike na daljših razdaljah ali pri slabši kakovosti kabla. Poleg tega VGA kabel ne prenaša avdio signala, zato je za prenos zvoka potrebno uporabiti dodatno povezavo, kot je avdio kabel ali ločena avdio povezava.
Tip C kabel za video uporabo, znan tudi kot USB-C kabel, je sodoben in vsestranski kabel, ki se pogosto uporablja za prenos video signala med napravami. Ta kabel uporablja standardni USB-C priključek na obeh koncih, ki omogoča prenos video signala, hkrati pa lahko prenaša tudi druge podatke, kot so podatki o napajanju, avdio signali itd. Tip C kabel za video uporabo podpira različne protokole prenosa videa, kot so HDMI Alt Mode in DP Alt Mode.
Vendar previdno! Pri uporabi Tip C kabla za video uporabo morajo biti povezane naprave združljive s standardi prenosa videa, ki jih ta kabel podpira.
Včasih se lahko znajdemo v situaciji, ko naša naprava nima enakega izhoda kot monitor ali zaslon, ki ga želimo uporabiti. V takšnih primerih lahko uporabimo različne pretvornike, ki omogočajo povezavo med različnimi vrstami priključkov. Pretvorniki so naprave, ki spreminjajo signal iz ene oblike v drugo, kar nam omogoča vzpostavitev združljive povezave.
Na primer, če imate računalnik z izhodom Displayport, vendar ima vaš zaslon le HDMI vhod, lahko uporabite DisplayPort-na-HDMI pretvornik. Ta pretvornik bo sprejel signal DisplayPort iz vašega prenosnega računalnika in ga pretvoril v signal HDMI, ki ga lahko sprejme vaš zaslon. S tem omogoča združljivo povezavo med napravama, kljub različnim vrstam priključkov.
Seveda, pretvorniki so lahko tudi koristni v primeru, ko želimo povezati starejše naprave z modernimi zasloni. Na primer, če imate televizor z vhodom HDMI, vendar vaš računalnik uporablja VGA izhod, lahko uporabite VGA-na-HDMI pretvornik. Ta pretvornik bo pretvoril VGA signal iz računalnika v signal HDMI, ki ga lahko sprejme televizor. S tem se omogoči povezava med napravama, kljub različnim priključkom.
Vendar previdno! Pretvorniki običajno delujejo le enosmerno za to je pri nakupu potrebno biti pozoren sploh v primeru analogno-digitalnih signalov. Tudi cena se običajno zelo razlikuje med pretvorniki zato moramo biti pozorni pri pregledu priklopov na napravah, saj v nekaterih primerih kot je HDMI – DVI ne potrebujemo pretvornika ker gre za isti signal in lahko uporabimo tudi samo kabel. Pri nakupu bodite pozorni na opombe pri artiklu.
Obstajajo različne vrste USB priključkov, ki se razlikujejo po hitrosti prenosa podatkov in obliki priključka.
USB-A tradicionalni priključek, ki je še vedno prisoten na večini računalnikov. Ima pravokotno obliko in se uporablja za povezavo s perifernimi napravami, kot so tipkovnice, miške, tiskalniki in zunanji trdi diski.
USB-B se večinoma uporabljajo za povezavo z tiskalniki, zunanjimi trdimi diski in drugimi napravami.
Micro USB priključek je manjša različica USB-B priključka. Uporablja se za povezavo z mobilnimi telefoni, tabličnimi računalniki, nekaterimi fotoaparati in drugo prenosno elektroniko.
USB-C je najnovejši standard USB priključka. Ima majhno, reverzibilno obliko, kar pomeni, da ga lahko priključite v katerokoli smer. USB-C priključek omogoča hitrejši prenos podatkov, polnjenje naprav in podporo za druge funkcije, kot so priključitev zaslonov.
Hitrost prenosa podatkov -> USB kabli imajo različne hitrosti prenosa podatkov, odvisno od različice standarda USB. Na primer, USB 2.0 omogoča prenos podatkov s hitrostjo do 480 Mbps, USB 3.0 do 5 in USB 3.2 Gen 2x2 hitrost do 20 Gbps.
USB-C je trenutno najbolj aktualen in zaželen priklopni standard. Odlikuje ga majhna, simetrična oblika, kar omogoča preprosto priključevanje naprav v katerokoli smer. S hitrostjo prenosa podatkov 10 Gbps, 20 Gbps ali celo 40Gbps ter možnostjo visokega napajanja do 240W skozi standard USB-C Power Delivery, je USB-C vsestranski in zmogljiv priključek.
Poleg visoke hitrosti prenosa podatkov in močnega polnjenja, USB-C prinaša tudi dodatne funkcionalnosti. Z eno samo povezavo lahko prenašate zvok, video in podatke, kar omogoča preprosto priključitev zunanjih zaslonov, zvočnikov in drugih perifernih naprav. USB-C je postal standard za sodobne naprave, vključno z računalniki, prenosniki, pametnimi telefoni, tablicami in drugo elektroniko.
Glede na njegovo razširjenost je USB-C postajal vse bolj priljubljen med proizvajalci in uporabniki. Vendar je pomembno vedeti, da se združljivost še vedno razlikuje med napravami. Za povezavo z napravami, ki uporabljajo starejše USB priključke, je morda potrebno uporabiti adapterje ali prehodne kable.
V skladu z nenehno napredno tehnologijo USB-C ostaja ključni element sodobne računalniške opreme in olajšuje priključevanje, polnjenje ter hitro prenašanje podatkov med različnimi napravami.